Tur Salon Poznań 2005
Tur Salon Poznań 2006
Tur Salon Poznań 2007
Tur Salon Poznań 2007
Tur Salon Poznań 2008
Zatur Zielona Góra 2008

POLTUR - to ogólnopolskie biuro podróży o bogatych tradycjach i znaczącej pozycji w branży turystycznej. Biuro Podróży "Poltur" jest założycielem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej w Warszawie. Kontynuuje tradycje biura turystycznego o tej samej nazwie, założonego w 1935 roku w Warszawie przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Obecnie Biuro Podróży "Poltur" jest spółką osób prywatnych, ze 100% udziałem kapitału polskiego i centralą w Zielonej Górze. Działalność Biura Podróży "Poltur" jest doceniana zarówno przez fachowców jak i klientów. W rankingu portalu onet.pl i miesięcznika „Wiadomości Turystyczne” nasze biuro notowane było wśród 20 najlepszych biur w Polsce. Za organizację obozów i kolonii dla dzieci oraz młodzieży Poltur został wyróżniony w 2009 r. „Złotym Globusem”, przyznawanym – na podstawie głosów klientów - najlepszym organizatorom z Polski.
    Biuro Podróży "Poltur" jest wiodącym organizatorem wyjazdów krajowych dla klientów z całej Polski. Specjalizuje się w organizowaniu aktywnego wypoczynku, turystyki poznawczej i rekreacyjnej dla ludzi w każdym wieku: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zarząd Spółki czyni również starania o uczynienie z Biura jednego z głównych organizatorów turystyki przyjazdowej do Polski, dla turystów zagranicznych. Spółka Poltur Polska prowadzi ośrodek wczasowy w Wiśle i ośrodki kolonijne w Kołobrzegu, Międzywodziu, Rewalu i Władysławowie - Chłapowie.
Biuro jest najbardziej znane i cenione za:
 · wartościowe turnusy sylwestrowe,
 · organizację obozów i kolonii dla dzieci oraz młodzieży (w tym językowych, wojskowych, fitness),
 · organizację letnich oraz zimowych zgrupowań i obozów sportowych (dla klubów sportowych, stowarzyszeń kultury fizycznej, federacji sportowych, UKS-ów),
· wczasy dla dorosłych nad polskim morzem i w polskich górach,
· wycieczki zakładowe (tematyczne, wyjazdy integracyjne, spotkania ze wsparciem psychologicznym, szkolenia).
     Właściciele Biura Podróży "Poltur" zdają sobie sprawę, iż wyjeżdżający turysta oczekuje po biurze podróży znacznie więcej niż tylko zapewnienia noclegu i wyżywienia. Stąd klienci Polturu otrzymują bardzo bogaty program pobytu, opiekę i wartościowy pakiet bezpieczeństwa.

Naczelne hasło "POLTURU":

"MŁODYM JESTEŚ, GDY SIĘ MŁODYM CZUJESZ"

PRAWA AUTORSKIE

Prezentowane na stronach Poltur Polska Sp. z o. o. programy pobytu i programy specjalistyczne są autorskimi programami, stanowiącymi zasoby intelektualne Firmy. Z zasobów tych nie należy korzystać w żaden sposób bez zgody właściciela.

Zdjęcia wykorzystywane w komercyjnej reklamie, a ilustrujące programy lub ośrodki, stanowią własność firmy Poltur Polska Sp. z o. o. i są chronione prawem autorskim. Ich wykorzystywanie jest możliwe wyłącznie za zgodą Poltur Polska Sp. z o. o.

Zdjęcia ilustrujące regiony Polski, są wykorzystywane niekomercyjnie, w celach ilustracyjno - edukacyjnych. Część z nich pochodzi z zasobów własnych Poltur Polska Sp. z o. o., część z ogólnie udostępnionych zasobów internetowych. W przypadku gdyby Autorzy uznali, iż pomimo umieszczenia przez nich zdjęć do wolnego korzystania na portalach interentowych, taka niekomercyjna ilustracja piękna Polski na stronach Poltur Polska Sp. z o. o. była by wbrew ich intencjom, prosimy o kontakt, w celu wyrażenia ich woli i usunięcia zdjęć ze stron Poltur Polska Sp. z o. o.